Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Ултразвучен уред 3D Phototoner

“Мини-салон за убавина“ во чанта!

Код: 90149/4 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

3D Photoner е пренослив уред за сложена, фотохромна, ултразвучна изложеност, дизајниран за домашна употреба и наменет за редовни козметички процедури.

Уредот комбинира ефикасна техника на ултразвучна микромасажа и мека фотохромна (светло-боја) изложеност со спектар на електромагнетни бранови со различна должина (црвена, сина, зелена).

- Ултразвучно влијание. Друго име за методот е сонодермија (од грчки: соник - „звук“, дерма - „кожа“). Ултразвукот е механичка вибрација - вибромасажа.
- Фотохромната експозиција (светла боја) поволно влијае на состојбата на кожата.

Употребата на 3D Photoner во дует со козметиката на корпорацијата значително ја зголемува ефективноста на постапката поради зголемената пенетрација на активните компоненти на производите.

Методите на фотохромна и ултразвучна изложеност се совршени за зрела кожа со знаци на избледување, сува кожа, присуство на брчки и неправилности, старечки дамки и пеги, лузни итн.

АПЛИКАЦИЈА:

1. Темелно исчистете го лицето.
2. Поврзете го адаптерот за наизменична струја, вклучете го напојувањето.
3. Нанесете дебел слој од TianDe* Active Cream на третираната површина на лицето.
4. Обрнете внимание на фактот дека емитерот на уредот е во близок контакт со кожата за време на постапката.
5. Времетраењето на постапката е 10-15 минути.

Внимание! Во текот на процедурата треба да ги заштитите очите.Не се препорачува да се насочува ултразвучниот емитер кон областите на кожата со егзема, акни, изгореници од сонце. *Уредот е дизајниран на таков начин што можете да го користите со козметика погодна за вашиот тип кожа за да го подобрите ефектот на постапката.

Односно, пред процедурата можете да нанесете хидратантна или лифтинг крема, гел или серум TianDe и да уживате во уште поизразени резултати од процедурата!

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Galaxy Volume Маскара за очи
20.60€20.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице „Калинка“
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.87€19.87 14.90€14.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
(2)

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.