Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Серум и прајмер за лице

Серум и прајмер за лице

Комплексен третман и совршена шминка во едно движење

Код: 17002 , Волумен: 40 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали ви се допаѓаат експерименти и карактеристична шминка? Или претпочитате шминка во стил на природна убавина? Во секој случај, на вашата кожа и треба соодветен третман. За да ви биде полесно, нашите корпоративни специјалисти комбинираа две главни фази на третман на млада кожа во една и формираа нов производ - FreshClick Serum Primer.

Лесен серумски прајмер:
- обезбедува комплексен третман за хидратација, го нормализира хидролипидниот баланс и ги зајакнува заштитните карактеристики на кожата
- ја смирува и подобрува кожата по козметички третман (пилинг или чистење)
- ја намалува видливоста на порите и ја контролира прекумерната маснотија во Т-зоната

Серумскиот прајмер помага да се подготви кожата за шминка и ги покрива несовршеностите пред да се нанесе подлогата: додава еластичност и ги измазнува нерамнините и лушпите..

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од производот на претходно исчистената кожа, со исклучок на областа околу очите. Може да се користи како основа за шминка.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Гиалуронат натрия действует подобно гиалуроновой кислоте, которую называют «звездой с тысячью поклонников»: 1 ее молекула притягивает 1000 молекул воды. Это вещество образует легкую пленку, которая активно всасывает влагу из воздуха, создавая эффект дополнительной влажности.

Хамемелис
Хамемелис

Гамамелис – многолетний кустарник, известный в народе как «ведьмин орех». Такое название он получил из-за своих удивительных свойств: подвергшиеся стрессу кустарники иногда совершенно неожиданно, посередине осени, зацветают. Экстракт гамамелиса виргинского улучшает внешний вид кожи, смягчает ее, разглаживает, поддерживает эластичность.

Комплекс со кактус екстракти
Комплекс со кактус екстракти

Специјален комплекс за регенерација и хидратација за сигурна заштита на младата кожа. Комплексот содржи многу активни супстанции: екстракти од опунтија, нане, хризантема, портулака, пајонија.

Хлорфенезин
Хлорфенезин

Хлорфенезинот е органско соединение и по дефиниција конзерванс со антигабични и антибактериски карактеристики. Супстанцијата е добро компатибилна со природни состојки.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Galaxy Volume Маскара за очи
20.60€20.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице „Калинка“
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.87€19.87 14.90€14.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
(2)

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.