Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “

Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “

Сеопфатна нега на кожата за деликатна кожа на очните капаци

Код: 10306 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Гел текстурата на кремот овозможува моментално освежување и ја прави кожата на очите цврста. Кремот за очи против брчки од линијата овча плацента ја храни и ја навлажнува кожата на очните капаци, отстранувајќи ги знаците на стареење.
Содржи екстракт од плацента, како и хијалуронска киселина, колаген, и витамин Е.

• Освежува, омекнувајќи ја деликатната кожа на очните капаци.
• Намалува видливи знаци на промени поврзани со возраста.
• ја навлажнува и ја зајакнува кожата, ја подобрува нејзината еластичност.

Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на кожата околу очите со лесни движења. Не масирајте ! Користете наутро и навечер за да постигнете најдобар резултат.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Collagen
Collagen

Колагенот ја подобрува еластичноста на кожата, го олеснува измазнувањето на брчките, ја прави мека и мазна, одржува оптимално ниво на влага.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.