Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за лице за кожа склона кон хиперпигментација,SPF 50+

Заштитете ја вашата кожа

Код: 10260 , Volume: 50 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Крем за лице за кожа склона кон хиперпигментација, поточно:

Заштита од зрачење од типот А (УВА) и зрачење од типот Б (УВБ) и од други агресивни фактори на надворешното опкружување
- балансирање - екстрактот од алфа арбутин и панарнава содржан во производот ја регулира синтезата на меланин и го намалува појавувањето на пигментни точки
- нега и хидратација - комплекс Aquasil, витамин Е и други ефикасни навлажнувачки состојки
- под основа за шминка: благодарение на неговите навлажнувачки и балансирачки ефекти, кремот совршено ја подготвува кожата за нанесување шминка
- Кремот доволно ја хидрира кожата, но не остава мрсен или бел слој типичен за кремите за сончање.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете секојдневно на лицето, вратот и деколтето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Кокосово масло
Кокосово масло

Ја храни, смирува и навлажнува вашата кожа, формира заштитна фолија, одржува оптимален баланс на влага во сува, слабеана, груба и стареечка кожа долго време.

UV-фильтры
UV-фильтры

Защитный комплекс с УФ-фильтрами, как щитом, позволяет прикрыть кожу от лучей типа А (UVA) и типа В (UVB). Он защищает кожу от преждевременного старения, покраснений и ожогов, вызванных УФ-лучами.

Альфа-арбутин
Альфа-арбутин

Осветляющий ингредиент растительного происхождения. Блокирует избыточный синтез меланина, способствует осветлению постакне, возрастных пятен и других видов гиперпигментации.

Бурхавия раскидистая
Бурхавия раскидистая

Экстракт корней бурхавии раскидистой способствует улучшению и выравниванию цвета кожи, оказывает регулирующее действие на синтез меланина, снимает проявление пигментных пятен и предупреждает их появление.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лосион за чистење на лицето
14.30€14.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен корективен серум во капсули
23.60€23.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крпа за миење садови
6.00€6.00 4.80€4.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SPA ракавица за тело
6.50€6.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.