Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Мицеларен гел за туширање

Мицеларен гел за туширање

Најнежниот начин за чистење

Код: 30260 , Тежина: 300 гр
Повратни информации од клиент:
(0)

Гелот за туширање е направен со мицеларна технологија и нежно ја чисти кожата без да ги наруши нејзините природни хидратантни својства.

Мицеларен гел за туширање со сребро:
- нежно ја отстранува нечистотијата и себумот
- ја смирува иритираната кожа
- ја тонизира, омекнува и хидрира кожата
- дава чувство на чистота и свежина во текот на целиот ден

Мицеларниот гел за туширање има концентриран состав и затоа ќе го користите многу помалку.

Покрај тоа, тој е идеален и за чувствителна кожа. Содржи природно колоидно сребро, кое делува како дезодоранс и ја штити кожата од бактерии, како и алантоин и масло од семе од лимон за интензивна хидратација и намалување на иритацијата на кожата.

Без парабени и бои.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете рамномерно на влажна кожа на телото, а потоа исплакнете темелно со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Цитрон
Цитрон

Масло косточек лимона помогает укрепить кожу и придать ей здоровый вид. Обладает отличными очищающими свойствами, а также увлажняет и смягчает кожу, помогает замедлить процессы старения клеток. Имеет антисептическое, бактерицидное, дезинфицирующее, тонизирующее и отбеливающее свойства. Помогает замедлить процесс старения кожи.

Silver
Silver

Природното колоидно сребро ја штити кожата од бактерии и ги смирува нејзините иритации. Среброто спречува појава на акни, ефикасно го отстранува мирисот на пот и го продолжува чувството на свежина.

Мицеллы
Мицеллы

Мицеллы – от латинского mica – «частица», «крупинка». Это микроскопические соединения – «умные» микро-ПАВ, которые образуются за счет особого соотношения компонентов. Они, как магнит, притягивают загрязнения и легко их удаляют. Действуют крайне деликатно.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Galaxy Volume Маскара за очи
20.60€20.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице „Калинка“
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.87€19.87 14.90€14.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
(2)

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.