Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Релаксирачки и навлажнувачки крем за раце

За оние кои работат со своите раце!

Код: 45908 , Тежина:80 гр.
Повратни информации од клиент:
(1)

Овој крем ќе биде вистински спасител за уморни, преморени раце. И покрај тоа што современите апарати работат за вас во кујната, сепак ви ги оптеретуваат рацете. На тастатурата на компјутер, кога вежбате во теретана, кога работите во куќата, кога активно играте со деца ... Затоа е многу важно да им го дадете на рацете остатокот што го заслужуваат. Дајте си целосен одмор на себе си и на вашите раце по долг ден. Нежно масирајте ги рацете пред да одите во кревет и ќе го зајакнете ефектот на кремот. Фитокрем „Релаксација и хидратација“: - интензивно ја хидрира и омекнува кожата на рацете - ја затегнува кожата - во комбинација со масажа, го отстранува заморот и непријатноста по прекумерен физички напор Кремот содржи комплекс од природни екстракти и масла од растенија од тајга и негување и навлажнувачки состојки.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја кремата на чиста кожа на рацете.

Идеальный крем для тех, кто работает с документами и не может пользоваться обычным кремом для рук. Моментально впитывается, ощущения крема на руках нет. И морщинки разглаживает))))

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Планинска арника
Планинска арника

Екстрактот од цвет Арника монтана ја активира микроциркулацијата во ткивото, ги нормализира метаболните процеси, ја олеснува регенерацијата на клетките на кожата.

Елка
Елка

Екстрактот од Абиес Алба има тонични својства, ја подобрува микроциркулацијата.

Кантарион
Кантарион

Екстрактот Hypericum perforatum има тонични својства, ги зајакнува wallsидовите на крвните садови. Помага при ублажување на воспалението, може да се пофали со антимикробна активност.

Мочуришен сабелник
Мочуришен сабелник

Скршените корени на мочуришниот цинкфел содржат големи количини на органски киселини, витамини Ц и А, имаат антимикробни и антиинфламаторни ефекти и ја омекнуваат кожата, правејќи ја помазна и пофлексибилна.

Пупки од бреза
Пупки од бреза

Пупките од бреза содржат етерични масла, танини, органски киселини, флавоиди, витамини и други корисни состојки. Тие се одличен лек за иритирана кожа.

Песочен трговец
Песочен трговец

Извор на бета-каротин, витамин Е и 200 други активни компоненти кои ја негуваат и подмладуваат кожата.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Идеальный крем для тех, кто работает с документами и не может пользоваться обычным кремом для рук. Моментально впитывается, ощущения крема на руках нет. И морщинки разглаживает))))

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за лице “ Vita Derm “
26.00€26.00 19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ За мажи
35.40€35.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Амино-коктел маска за убавина на лице
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.