Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Деликатен гел за нежна грижа со билки

Природна заштита на женското здравје

Код: 60149 , Тежина: 360 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Природата е убава и разновидна. И тоа е она што ја инспирираше корпорацијата да создаде гел за нежна нега што содржи екстракт од билки со корисен ефект врз здравјето на жените. Производот е создаден на планините Алтај и содржи повеќе од 90% природни состојки. Нежниот состав на гелот е погоден за најчувствителна нега на кожа. Активните состојки на производот ја зајакнуваат природната заштитна бариера на кожата и го одржуваат балансот на pH во вашата интимна зона. Благодарение на избалансираниот состав, гелот ја смирува деликатната кожа и обезбедува секојдневно чувство на удобност. Ја освежува и навлажнува кожата и го ублажува чувството на непријатност по отстранувањето на влакната. Користете квалитетни производи и бидете здрави.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на гел во вашата интимна зона, пенирајте го гелот и исплакнете со вода. Само за надворешна употреба.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Од жените користеа производи базирани на сладунец за регулирање на менструалниот циклус. Биле ефикасни за лекување на болка и непријатност што ги доживувате кога ги поминувате деновите.

Пеперминт
Пеперминт

Моќен антиоксиданс со антибактериски, спазмолитички и анестетички својства. Нането ја смирува кожата, ги ублажува иритациите и дава чувство на удобност.

Морска сол
Морска сол

Морската сол содржи многу микроелементи како што се магнезиум, калциум, калиум, бикарбонат, бромид и борат. Исто како и пред илјадници години, морската сол се добива преку природно испарување на морската вода. Сепак, солта ги задржува сите својства. Во умерени количини, тоа е корисно за здравјето.

Камилица
Камилица

Екстрактот од цвет камилица ја ублажува иритацијата и црвенилото, го стимулира заздравувањето и регенерацијата на клетките, ја нормализира микрофлората.

стежер
стежер

Почки дуба обладают противовоспалительными, вяжущими свойствами.

Млечна киселина
Млечна киселина

Одржува нормално ниво на pH и природна микрофлора во интимните делови.

Коприва
Коприва

Го активира метаболизмот, помага да се запре крварењето и се подобрува тонусот на мускулите на матката.

Acorus calamus - слатко знаме
Acorus calamus - слатко знаме

Acorus calamus се користи од многу одамна за превентива на гинеколошки заболувања (предменструален синдром, намалено либидо и патолошка менопауза) и е познат по своите својства за намалување на болката и дезинфекција.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел Биокомлекс анти-акни за лице
17.71€17.71 12.40€12.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.