Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Напиток од какао, ореви и јод

Напиток од какао, ореви и јод

Додаток во исхраната

Код: 196804 , Тежина: 15 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Јодот придонесува за нормална когнитивна функција, нормален метаболизам што дава енергија, нормално функционирање на нервниот систем, придонесува за одржување на нормална кожа, придонесува за нормално производство на тироидни хормони и нормална функција на тироидната жлезда.
Состојки (2 пакувања содржат): шеќер (сахароза), обичен орев во прав – 7500 мг, какао во прав – 3900 мг, згуснувач: пектин; прашок од семе од рогач – 1320 мг, згуснувач: малтодекстрин; арома: ванилин; јод (калиум јодид) - 100 µg (66,6% NRV*).
*NRV - Референтна вредност на хранливи материи.
Предупредувања:
Не се препорачува за деца под 3 години.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките.
Додатокот во исхраната не ја заменува хранливата и урамнотежена исхрана.
Се чува вон дофат на деца.
Складирање: чувајте го на суво место на собна температура.
Производител: ДОО „Интеграција“, ул. Е. Алексевој. 112а, Барнаул, 656019, Русија.
Увозник: ASTI Group LLC, 32 Jurmalas avenue, Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете кесичка (15 гр) во шолја и истурете 150 мл врело млеко и промешајте.
Препорачана дневна доза е 1 кесичка пијалок 1-2 пати на ден.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.47€6.47 5.50€5.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Деликатен гел за чистење лице
11.60€11.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ 3D Лифтинг масажер за тело и лице
30.00€30.00 24.00€24.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.