Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)

Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)

Додаток во исхраната

Код: 135463 , Тежина: 90 таблети од 500 мг
Повратни информации од клиент:
(0)

Извор на калциум, витамин Д и витамин Б6.
Калциумот е потребен за одржување на нормални заби. Калциумот е потребен за одржување на нормалните коски. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и фосфорот. Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген.
Состав: калциум цитрат (од лушпи од остриги), премикс [регулатор на киселост: калиум карбонат, витамин Ц (L-аскорбинска киселина), калциум (калциум лактат), магнезиум (магнезиум лактат), цинк (цинк сулфат), витамин Б6 (пиридидоксин ), силициум (силика диоксид), манган (манган сулфат), борон (натриум борат), бакар (бакар сулфат), витамин Д3 (холекалциферол)], стабилизатор: калциум стеарат, компиров скроб.
Содржина на биолошки активни супстанции:
5 таблети содржат: калциум, mg/µg - 450 mg, % од NRV* - 56,25. Витамин Ц, mg/µg - 15 mg, % од NRV* - 18,75. Витамин Б6, mg/µg - 0,5 mg, % од NRV* - 37,71. Витамин Д3, mg/µg - 7,5 mg, % од NRV* - 150.
*NRV - Референтна вредност на хранливи материи
Предупредувања:
Не се препорачува за деца.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Додатокот во исхраната не ја заменува хранливата и урамнотежена исхрана.
Не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките.
Се чува вон дофат на деца.
Складирање: чувајте на температура од 0 до +25°C, при релативна влажност не поголема од 75%.
Произведувач: Beauty and Health Laboratory "PANTIKA" LLC, 298312, Kerch, Furmanov Str. house 10, room 1, Russia.
Увозник: ASTI Group LLC, 5 Zardu str., Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Препорачана дневна доза - возрасните треба да земаат 3-5 таблети дневно со оброците. Препорачан период на употреба - 30 дена. По 2-неделна пауза, курсот може да се повтори.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.