Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Чоколаден протеински шејк со гуарана со засладувач,

Ефикасно чистење и убава фигура

Код: 195450 , Тежина300 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Тоа помага да се движи вашата телесна тежина од „мртов стоп“ и ви дава причина да изгубите тежина. Коктелот е збогатен со натриум хијалуронат, кој промовира убавина и младост одвнатре. Го подобрува производството на колаген, го промовира здравјето на зглобовите и ја навлажнува кожата.

Без ГМО, соја, шеќер, конзерванси и засилувачи на вкус.

Една порција од коктелот содржи 11 g протеини и само 60 kcal.

Состав: протеин од сурутка од кравјо млеко (40,97%), протеин од семе од кукурбита (18%), протеин од семе од канабис сатива (18%), какао во прав (7,6%), гума за џвакање (згуснувач), овесни влакна (3, 2%), ксантанска гума (згуснувач), арома на храна: чоколадо, леуцин, ванилин, екстракт од семе од гуарана (0,73%) (вклучувајќи 10% кофеин), Л-карнитин Л-тартарат, стевиол гликозид (засладувач), силициум диоксид (средство против стакување), сол, аскорбинска киселина (антиоксиданс), натриум хијалуронат, хром пиколинат.
Предупредување: индивидуална нетолеранција на компонентите.
Исхрана во 1 порција (20 g*): Енергетска вредност - 251 kJ / 60 kcal; Масти - 1,15 g, вклучувајќи: заситени масти - 1,15 g; Јаглехидрати - 1,1 g, вклучувајќи: шеќер - 0 g; Протеини - 11 g; Влакна - 0,64 g; Сол - 0,06 g; Витамин Ц - 60 mg (75 % RHP **); Хром - 67 mcg (167,5 % RHP **); Леуцин - 1530 mg; Изолеуцин - 805 mg; Валин - 799 mg; Л-карнитин L-тартарат - 146 mg; Екстракт од гуарана - 146 mg; Кофеин - 15 mg; Натриум хијалуронат - 10 mg.
Исхрана во 100 g: Енергетска вредност - 1255 kJ / 300 kcal; Маснотии – 5,75 g, вклучувајќи: заситени масти - 5,75 g; Јаглехидрати - 5,5 g, вклучувајќи: шеќер - 0 g; Протеини - 55 g; Влакна - 3,2 g; Сол - 0,3 g; Витамин Ц - 300 mg (375 % RHP **); Хром - 335 mcg (837,5 % RHP **); Леуцин - 7650 mg; Изолеуцин - 4025 mg; Валин - 3995 mg; Л-карнитин L-тартарат - 730 mg; Екстракт од гуарана - 730 mg; Кофеин - 75 mg; Натриум хијалуронат - 50 mg.
* Не повеќе од 20 g
** NRV - Референтна вредност на хранливи материи
Да се ​​чува: на суво место заштитено од директна сончева светлина, на температура не поголема од +25°C, релативна влажност <70%. Кога ќе се отвори, се чува во добро затворено пакување, на суво, ладно место, се користи во рок од еден месец.
Земја на потекло: Русија
Увозник: ASTI Group LLC, 5 Zardu str., Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Користете шејкер или блендер за темелно измешајте 2 полни топки (20 g) сув производ со 200 ml млеко без маснотии на собна температура.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Натриум хијалуронат ја одржува убавината и младоста одвнатре! Го подобрува производството на колаген, го одржува здравјето на зглобовите, ја навлажнува кожата.

Гуарана
Гуарана

Екстрактот од Гуарана содржи кофеин, го подобрува енергетскиот потенцијал, го подобрува метаболизмот во телото, делува како ефикасен согорувач на маснотии.

Овес
Овес

Овесните диетални влакна имаат влијание врз периодот на асимилација на храната, ја подобруваат перисталтиката на цревата. Добрите бактерии користат стомачни диетални влакна за нивните витални активности, како резултат на што се зголемува бројот на бактерии, потребни за телото.

BCAA амино киселини
BCAA амино киселини

БЦАА е комплекс од есенцијални амино киселини: леуцин, изолеуцин и валин. Тие го поддржуваат телото во случај на стресови и тешки вежби, тие се материјал за производство на енергија, го забрзуваат распаѓањето на масните клетки. BCAA ја зајакнува силата и издржливоста и тие се важни за луѓето што се занимаваат со спорт. Тие дејствуваат како извор на гориво за време на вежбите, како и ги обновуваат мускулните влакна и го ослободуваат чувството на замор после нив.

Хром пиколинат
Хром пиколинат

Ова е комбинација на микроелемент хром и пиколинска киселина. Хром како дел од хром пиколинат учествува во бројни витални процеси во телото, особено во размената на маснотии и јаглени хидрати. Исто така, го регулира нивото на шеќер во крвта. Дефицитот на хром се рефлектира на расположението, работниот капацитет и ефикасноста, општата апатија, несоницата, инертноста, предизвикува дебелина.

Л-карнитин Л-тартарат
Л-карнитин Л-тартарат

Л-карнитин Л-тартарат е еден вид согорувач на маснотии, неговата главна функција е транспорт на масни киселини до клетките, каде подоцна се согоруваат и формираат енергија. Тоа помага да се зголеми издржливоста, да се намали заморноста, да се хранат мозочните клетки и да се подобрат менталните активности, да се активира размена на липиди.

Витамин Ц
Витамин Ц

Восстанавливает организм, отлично стимулирует иммунитет, снижает частоту заболеваний, положительно влияет на здоровье и молодость клеток.

Протеин од сурутка
Протеин од сурутка

Производ со невообичаено висока биолошка вредност. Се добива од млечна сурутка. Тој е близу до „идеалниот“ протеин (протеинот од јајце се смета за таков), содржи есенцијални и несуштински амино киселини потребни за правилно функционирање на телото.

Протеин од коноп
Протеин од коноп

Направено е од обезмастено семе од коноп. Има позитивен ефект врз составот на крвта и го подобрува функционирањето на кардиоваскуларниот систем. Има антипаразитски ефект и ги елиминира различните токсини од вашето тело. Важно е за профилакса на функционирање на црниот дроб и билијарниот тракт, го зајакнува имунитетот и штити од стрес.

Протеин од тиква
Протеин од тиква

Направено е од обезмастено семе од тиква. Корисно е за функционирање на срцето, црниот дроб и нервниот систем. Го намалува нивото на холестерол и штетен амонијак, ја подобрува состојбата на кожата и зглобовите, ја зајакнува јачината на коските и забите и го зајакнува имунитетот.

Засладувач од стевиа
Засладувач од стевиа

Стевиа е растение познато по својата висока сладост, недостаток на калории и бројни корисни својства. Се користи како природна замена за шеќер, давајќи им на производите благ, пријатен вкус.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.