Top.Mail.Ru
На главную

Мезоролер за лице

Младост на вашата кожа - со нежни движења на рацете!

Код: 90141 , 1 парче
Повратни информации од клиент:
(0)

Микроконите на мезоролерот TianDe се направени од медицински челик, кој се користи во производството на хируршки инструменти.Овој челик е отпорен на киселини и алкалии.Дебелината на иглата е споредлива со онаа на човечката коса. Нивната должина е само 0,5 мм, според тоа, пункциите се многу мали и се затвораат во рок од еден час. Циркулацијата се подобрува, се активира метаболизмот и се стимулира производството на еластин и колаген.

Употребата на мезоролерот го подобрува навлегувањето на активните состојки на козметиката низ кожата, овозможувајќи синтеза на колаген благодарение на механичка стимулација со микро-монистра во должина од 0,5 mm, помага во обновата на сврзното ткиво на дермисот. Ефектот од користење на мезоролерот се споредува дури и со резултатите од третманите што ги нудат салоните за убавина.

АПЛИКАЦИЈА:

Чекор 1. Прoчистување на кожата.
Отстранете ги сите траги од шминка и темелно исчистете ја кожата со помош на гел за чистење, исплакнете и исушете го лицето.
Чекор 2. Користење на Мezoroller.
Кога го третирате лицето, треба да направите разлика помеѓу носната област, челото, пределот на устата, образите и пределот на вратот. Секоја од овие области треба да се третира одделно. Тркалањето се изведува 10 пати вертикално, хоризонтално и дијагонално (дијагонали во двата правци) со еднаков интензитет.
Чекор 3. Примена на производи за нега на кожата.
Нанесете го активниот производ на подрачјето што се третира.
Чекор 4 Чистење на Мezoroller (дезинфекција)
Mezoroller е инструмент за индивидуална употреба

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.