Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детски овошен сируп со витамини IMMUNOVENOK

Додаток во исхраната. Со шеќер (фруктоза)

Код: 640102 , 21 sachets 10 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана. Тие се 100% природни: без конзерванси, засилувачи на вкус, адитиви за арома, додаден скроб и бои. Тие не само што се здрави, туку се и многу вкусни и благо кисели.

Сирупи со овошни сокови и витамини:
- тие помагаат да се обезбеди детското тело со природни витамини и минерали
- тие помагаат да се зголеми енергијата на детето
Интересна игра може да се игра со сирупите со овошен сок: секое пакување содржи 21 ќесички со три различни вкусови - оставете го изборот на вкус на вашето дете.
Погоден за деца над 3 години.
Предупредувања: користете веднаш по отворањето на кесичката.Над 3 години. Производот не е замена за храна.
Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана. Тие се 100% природни: без конзерванси, засилувачи на вкус, адитиви за арома, додаден скроб и бои. Тие не само што се здрави, туку се и многу вкусни и благо кисели.
Сирупи со овошни сокови и витамини:
- тие помагаат да се обезбеди детското тело со природни витамини и минерали
- тие помагаат да се зголеми енергијата на детето
Интересна игра може да се игра со сирупите со овошен сок: секое пакување содржи 21 ќесички со три различни вкусови - оставете го изборот на вкус на вашето дете.

Погоден за деца над 3 години.

Предупредувања: користете веднаш по отворањето на кесичката.Над 3 години. Производот не е замена за храна.

АПЛИКАЦИЈА:

За деца над 3 години, 1 кесичка дневно директно во храната, како додаток на готови оброци (урда, каша, сладолед, чај и сл.) или за подготовка на пијалоци.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витамин Е (токоферол) важен в детском возрасте, так как отвечает за многие процессы, протекающие в организме, и имеет ряд полезных свойств.

Јаболко
Јаболко

Ова овошје може да се смета за едно од најдобрите за деца. Витамини, органски киселини, микро- и макроелементите се идеално комбинирани во него. Сокот од јаболко го подобрува варењето, го зајакнува имунитетот на децата, ја подобрува меморијата и квалитетот на спиењето.

Брусница
Брусница

Сокот од брусница има силно бактерицидно дејство, помага да се нормализира метаболизмот, помага во случај на проблеми со усната шуплина, го нормализира апетитот.

Нони
Нони

Сокот Нони помага во борбата против вирусите и бактериите, помага во рехабилитацијата на телото после болест, има корисно влијание врз развојот на децата кога се формира нервниот систем, го зајакнува имунитетот.

Бета каротен
Бета каротен

Ова е провитамин А. Нејзината главна улога е борбата против оксидантите. Го намалува влијанието на негативните фактори за животната средина, го враќа имунитетот, го намалува ризикот од заразни болести и ја подобрува отпорноста на стрес.

капина
капина

Сокот од капина го зајакнува имунитетот, ја подобрува отпорноста на телото на инфекции, има силни антиинфламаторни својства, го пумпа телото со енергија за време на физичките вежби.

Витамин Ц
Витамин Ц

Снижает частоту заболеваний и помогает ребенку противостоять болезням в сезон простуд и вирусных инфекций. Очень важна аскорбиновая кислота для детей – растущий организм нуждается в полноценном обмене веществ в костях и хрящевой ткани.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел Биокомлекс анти-акни за лице
17.71€17.71 12.40€12.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.