Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Регенерирачки крем за лице против брчки

.

Код: 15603 , Weight: 55 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Доколку вашата кожа е чуствителна или постојано изложена на негативни фактори од животната средина Fucoidan ревитализирачкиот крем за лице е ваш вистински избор.
Регенерирачкиот крем од серијата “Fucoidan” е производ ,,2 во 1’’ дневен + ноќен крем кој ја храни кожата со корисни својства. Ги зајакнува горните слоеви на кожата , ги омекнува изразените мимични брчки.
Го спречува создавањето на нови брчки, ја подмладува и обновува дехидрираната и изморена кожа. Погоден за сите типови кожа.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на крем на исчистено лице и врат со нежни кружни движења, избегнувајќи го пределот околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Фукоза
Фукоза

Фукозата е единствен јаглехидрат кој игра клучна улога во процесите на клетките. Фукоидан, полисахарид содржан во кафеави алги, се состои од молекули на фукоза. Според многу научни истражувања, фукоиданот ги мобилизира матичните клетки на кожата со што придонесува за регенерација на ткивата. Експериментите открија дека оваа уникатна супстанција е во состојба да ги спречи брчките и, згора на тоа, да ја намали длабочината на веќе постоечките.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чешский каталог 2024
3.00€3.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.