Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за лице концентрат за убавина

Крем за лице концентрат за убавина

Концентрирана убавина! Колекцијата шарм е младост за вечност

Код: 15802 , Тежина: 50 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Со какви проблеми се соочуваат жените со кожата на нивното лице по 45-годишна возраст?
Видливите брчки секако. Брчките на лице може да се појават дури и на 25-годишна возраст или како што ги нарекуваат козметолозите, статички брчки обично се појавуваат по 40-45 години. Тие се развиваат без оглед на работата на мускулите на лицето.

Поради иновативниот состав, кремот Концентрирана убавина ќе помогне да се намали длабочината и бројот на брчките, да се врати поранешната форма на линиите на лицето и да се врати еластичноста на кожата.

Со редовната употреба на производот:
*Проблематичните области на челото и околу усните ќе се трансформираат, контурата на брадата видливо ќе се разликува.
*Кожата повеќе нема да изгледаат грубо, нејзиниот тон е значително ќе биде подобрен.
Лицето ќе зрачи со свежина и убавина!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Портулака
Портулака

Екстракт од Portulaca Oleracea - извор на органски киселини: оксална, сукцинска и лимонска, кои поттикнуваат пилинг и го подобруваат целокупниот изглед на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

Витамин РР
Витамин РР

Неговото второ име е никотинска киселина. Учествува во клеточното дишење и без нејзиниот редовен прилив, кожата почнува да се гуши во директна смисла. Витаминот ПП ја намалува длабочината на брчките и ја измазнува кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чешский каталог 2024
3.00€3.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.