Top.Mail.Ru
На главную

Хијалуронски серум за лице “ Ocean Riches “

.

Код: 16001 , Волумен: 25мл.
Повратни информации од клиент:
(1)

2. Хијалуронскиот серум помага да ја снабдите вашата кожа со потребната хидратација и витамини и го спечува стареењето на кожата. Ефектот е МАГИЧЕН! Неговите својства ги заситуваат подлабоките слоеви на епидермисот,ја зајакнуваат хидролипидната бариера на кожта, спречуваат појава на брчки,даваат мекост и еластичност.

Серумот ја ревитализира и обновува кожата по прекумерна изложеност на влијанието на сонцето и сув воздух, како и дехидратацијата на повозрасната кожа.
Уживајте во убавината на вашата кожа од која било возраст!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од производот на претходно исчистена кожа на лицето и избегнувајте ја површината околу очите.

Флюид имеет легковпитывающую текстуру, удобный тюбик для нанесения средства. После нанесения кожа становится гладкой и увлажненной


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Хамемелис
Хамемелис

Екстрактот од хамемелис го подобрува изгледот на кожата, ја омекнува и ја одржува еластичноста на кожата

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Морски еж
Морски еж

Екстрактот од морски еж има силни подмладувачки ефекти. Благодарение на неговиот богат состав, има неверојатно силни регенеративни ефекти врз кожата. Го враќа тонот и еластичноста на кожата и ја намалува опуштената кожа предизвикана од стареење.

Комплекс PF SC-GLUCAN
Комплекс PF SC-GLUCAN

Тоа е прочистен бета глукан добиен од габата Schizophyllum commune. Ја делува смирувачки на кожа изложена на сонце , ја стимулира синтезата на колаген на кожата.

Мислења на клиентите (1)

Сидорова Елена Юрьевна

Флюид имеет легковпитывающую текстуру, удобный тюбик для нанесения средства. После нанесения кожа становится гладкой и увлажненной

Евалуација
Просечна проценка (4)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(1)
(0)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.