Top.Mail.Ru
На главную

Околуочен гел “ Botolux”

Подарете и младост на вашата кожа!

Код: 14801 , Тежина:10 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Овој гел со комплекс од состојки со директно дејство ја тонизира и ја подобрува еластичноста на кожата. Високо моќните пептиди помагаат да се намали длабочината на мимичките брчки со ефект налик на ботокс и да се спречи појава на нови.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го секој ден наутро и навечер на темелно исчистена кожа околу очите, пред употреба на крема за нега.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Јојоба
Јојоба

Маслото од семе Simmondsia chinensis го компензира недостатокот на хранливи материи во кожата, го поттикнува измазнувањето на брчките. Маслото од семе од Simmondsia Chinensis се користи во козметиката како замена за зеленчук на спермацети - вреден восок од животинско потекло од главата на китот.

Хексапептид - 8
Хексапептид - 8

Ги релаксира мускулите на изразување, олеснувајќи го измазнувањето на брчките, има ефект сличен на ботокс.

Трипептид-10
Трипептид-10

Го подобрува квалитетот на колагенските влакна, обезбедува продолжен ефект на зголемена флексибилност и еластичност на кожата.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.