Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Измазнувачки крем за лице, овча плацента

Измазнувачки крем за лице, овча плацента

Совршен тон на кожа

Код: 10302 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(2)

Кремата го измазнува рељефот на кожата, ги отстранува темно - кафените пигментни точки на лицето, како и дамките што се појавуваат за време на бременоста или лузните, кои се појавуваат по отстранувањето на акните. Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.Ја балансира состојбата на кожата, се бори против црвенило и Т-зоната на лицето, ја хидрира кожата, а со тоа ја засилува нejзината флексибилност и ја измазнува површинската текстура.
Активни состојки на кремот од овча плацента за лице се:
екстракт од плацента и хијалуронска киселина.

Хијалуронската киселина:
• е најважната компонента на кожата за да биде хидрирана: 1 грам хијалуронска киселина апсорбира 3 литри вода!
• не само што ќе ја хидрира кожата, туку исто така ќе создаде воздушен заштитен филм на нејзината површина; овој филм ја спречува влагата од испарување и ги држи подлабоките слоеви на кожата заштитени од дехидрирање;
• има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата;
• има антиоксидантно дејство;

Намена:
• Прави намалување на пигментацијата, го изедначува тенот.
• Ја навлажнува кожата додека ги одржува своите природни заштитни механизми.
• Го одложува појавувањето на забележителни знаци на стареење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на свежо и чисто лице и врат со внимателни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст

Выравнивающий крем очень хорошо осветляет кожу лица и выравнивает тургор кожи. у моей дочери были сильные рубцы после того как она сама себе выдавливала прыщики на лице еще в школьные годы. и вот теперь она на ночь стала пользоваться этим кремом. Кожа заметно улучшилась. Рубцы стали почти незаметные. Надеемся избавиться от них полностью.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Стеаринска киселина
Стеаринска киселина

Ја чисти, ја враќа липидната обвивка на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.

Мислења на клиентите (2)

Цопа Любовь Архиповна

Выравнивающий крем очень хорошо осветляет кожу лица и выравнивает тургор кожи. у моей дочери были сильные рубцы после того как она сама себе выдавливала прыщики на лице еще в школьные годы. и вот теперь она на ночь стала пользоваться этим кремом. Кожа заметно улучшилась. Рубцы стали почти незаметные. Надеемся избавиться от них полностью.

Евалуација
Филиппова Елена Александровна

Этот крем просто волшебный! Пигментация, появившаяся после родов, уже после первого применения посветлела, а через 2 недели исчезла совсем! Спасибо большое, я снова красивая))))

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.