Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крема за лице со арганово масло

Грижа и заштита SPF 10

Код: 17102 , Тежина: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Стрес, загадена средина, неурамнотежена исхрана... Жителите на градовите обично мораат да работат повеќе на својата кожа, за да ја одржат млада и убава. „Енергијата на билките“ ќе им помогне во тоа.

Кремот за лице со масло од арган од линијата Herbal Energies со оптимално ниво на заштита од SPF 10 за урбани средини ја поддржува природната хидратација на кожата, го спречува сушењето, напнатоста, лупењето и секако ги зајакнува заштитните функции на кожата при стрес и во загадена средина.

Формулата на кремот е збогатена со растителни екстракти, витамини и навлажнувачки состојки кои се погодни за кожата и обезбедуваат секојдневна ефикасна нега и го одржуваат нејзиниот младешки изглед.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies

АПЛИКАЦИЈА:

Со кружни движења, нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот, со исклучок на пределот околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Кокосово масло
Кокосово масло

Ја храни, смирува и навлажнува вашата кожа, формира заштитна фолија, одржува оптимален баланс на влага во сува, слабеана, груба и стареечка кожа долго време.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Лактоза
Лактоза

Компонента на природниот навлажнувачки фактор на кожата (NMF), кој го одржува потребното ниво на влажност на кожата и здрава епидермална бариера, истовремено поддржувајќи ја еластичноста и мазноста на кожата.

Зелен чај
Зелен чај

Екстрактот од зелен чај има антибактериско и антиинфламаторно дејство и го ублажува чешањето и иритацијата.

масло од арган
масло од арган

Маслото од арган е 80% полинезаситен со Омега-6 масни киселини, кои го спречуваат стареењето на клетките на кожата. Исто така е богат со витамини А, Ф и природни антиоксиданси - токофероли и полифеноли. Ја храни, го обновува хидролипидниот слој, ја подмладува вашата кожа.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.