Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за лице со кордицепс и жалфија

Кажете не на слободните радикали! SPF 10

Код: 17103 , Тежина: 50 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Не е тајна дека ултравиолетовите зраци и слободните радикали го забрзуваат стареењето на кожата. Затоа, сигурната заштита на кожата од УВ зрачење е многу важна и ја обезбедуваат кремите за лице со кордицепс и жалфија од линијата Herbal Energies.

Кремот има заштитен фактор SPF 10, кој ја штити кожата и го спречува предвременото стареење, додека богатиот навлажнувачки комплекс на кремот ја омекнува и смирува кожата.

Богатиот комплекс на антиоксиданси со кордицепс и зелен чај е одговорен за заштита на клетките од оштетување, создава силна одбрана и ја одржува кожата еластична, а истовремено ја тонизира, ги минимизира порите, спречува создавање на воспаление. Формулата на кремот е збогатена со екстракт од жалфија, кој е извор на фитоестрогени кои го зачувуваат младешкиот изглед на кожата и спречуваат појава на брчки.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, исклучувајќи ја областа околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Зелен чај
Зелен чај

Екстрактот од зелен чај има антибактериско и антиинфламаторно дејство и го ублажува чешањето и иритацијата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Златофит»
45.00€45.00 36.00€36.00
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.19€6.19 4.95€4.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пена за чистење на лицето Fresh Click
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Богат крем за тело со морски алги
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен гел “ Botolux”
29.63€29.63 23.70€23.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.