Top.Mail.Ru
На главную

Ревитализирачки гел-еликсир за лице против брчки „Ботолукс“

.

Код: 14802 , тежина: 40 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ботолукс гелот има за цел да ги подобри колагенските и еластиновите врски на кожата, како и да го зајакне производството на нив во кожата. Благодарение на гелот кожата лесно се справува со возрасните промени кои се случуваат во кожата на жената над 35 години. Зборот "ревитализација" значи заживување. Гелот има својствата да ги "оживее" клетките и да им достави животворна влага. Нејзиното антиоксидантно дејство, ги штити клетките, дополнително го одложува стареењето.

Активни состојки:
Витамин Е - потребен за секоја кожа. Ја снабдува со кислород, ја заштитува од стареење;

Botulux гелот е погоден за сите видови на кожа:
-за масна кожа, создава рамномерен тен со мат изглед.
-за сува кожа- бидејќи ги содржи сите состојки потребни на кожата за хидратација
-за кожа склона кон акни и мозолчиња - бидејќи не ги запушува порите и има силно антиоксидантно дејство;
-за зрела кожа - содржи сите потребни компоненти за заштита од зрелост на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од гелот на свежо исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој штити од оксидација и уништување на липидите на скалпот и косата, помагајќи да се заштити нивната заштитна бариера. Исто така, обезбедува навремена испорака на кислород до фоликулите на косата, како и стимулирање на нивната исхрана, подобрување на целокупната состојба и изглед на вашата коса.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Овес
Овес

Протеински екстракт од Авена Сатива-извор на полисахарид β-глукана, природен имуно-модификатор кој ги активира заштитните и регенеративните функции на кожата, ја подобрува синтезата на колаген и еластин.

Лактоза
Лактоза

Компонента на природниот навлажнувачки фактор на кожата (NMF), кој го одржува потребното ниво на влажност на кожата и здрава епидермална бариера, истовремено поддржувајќи ја еластичноста и мазноста на кожата.

Сахароза
Сахароза

Компонента на природниот навлажнувачки фактор на кожата (NMF), кој го одржува потребното ниво на влажност на кожата и здрава епидермална бариера, истовремено поддржувајќи ја еластичноста и мазноста на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.