Top.Mail.Ru
На главную

Гел за лице против брчки – “ Ботолукс “

.

Код: 14803 , тежина: 40 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Обезбедува долготрајна и длабока хидратација на кожата, ја прави кожата мазна и еластична. Витамин В3- ги пегла брчките

Хиалуронат натриум – ја заситува кожата со хидратација и спречува нејзино губење преку градење на невидлива бариера која спречува испарувањето на водата и дехидрација на подлабоките слоеви на кожата.

Витамин Е - забавува оксидација на липидите и забранува на слободните радикали да ги уништуваат клетките.

Екстракт од свила - значително се зголемува нивото на хидратација

Екстракт од алое вера - содржи повеќе од 200 хранливи материи кои продираат во кожата 4 пати побрзо и подлабоко од водата.

Сребрените честички во гелот создаваат сјајен изглед на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на исчистената кожа на лицето и вратот со кружни движења. Избегнувајте го пределот околу очите.

Абсолютно невесомы на лице, впитывается моментально! И морщинки разглаживаются почти сразу после нанесения! Просто супер!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Сокот од лисја од алое содржи многу корисни материи, ефикасно ја навлажнува, смирува и лечи кожата, ја стимулира нејзината регенерација.

Портулака
Портулака

Екстракт од Portulaca Oleracea - извор на органски киселини: оксална, сукцинска и лимонска, кои поттикнуваат пилинг и го подобруваат целокупниот изглед на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Витамин Б3
Витамин Б3

Активната форма на витамин Б3 (никотинамид) го подобрува метаболизмот во клетките на кожата, ја измазнува кожата и ги прави брчките помалку длабоки.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Свила
Свила

Serica Extract драматично го подигнува нивото на влага на кожата благодарение на фиброините-специјални хигроскопски молекули способни да ја задржат својата тежина во вода 300-х!

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Абсолютно невесомы на лице, впитывается моментально! И морщинки разглаживаются почти сразу после нанесения! Просто супер!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.