Top.Mail.Ru
На главную

Околуочна маска - хидрогел

За свеж изглед!

Код: 50114 , 2 парчиња
Повратни информации од клиент:
(1)

Ова е неверојатен изум кој комбинира неколку важни својства: крем, маска, брз ефект. Оваа маска е дизајнирана за изразена нега на кожата околу очите.
Користете ги хидрогел маските наутро - по 15 минути ќе го забележите резултатот. Поради нивната посебна структура, цврсто се држат на долните очни капаци.

Можете да ги користите во секое време од денот, како итна алатка за убавина пред важен состанок или забава за изглед без траги од замор.

АПЛИКАЦИЈА:

Прицврстете ги лепенките на чистата кожа под очите. Отстранете ги по 15-20 минути. Потребно е да се користи веднаш по отворањето на пакувањето. Уживајте во хидрирана и еластична кожа без видливи промени во староста.

Патчи просто чудо - от морщинок и мешочков под глазами прекрасное средство! Кроме того, так приятно чувствовать себя по-настоящему золотой женщиной)))


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Collagen
Collagen

Екстрактот од колаген го снабдува недостатокот на протеини во кожата подобрувајќи ја неговата структура и зголемувајќи го тургорот. Кожата станува цврста и еластична.

Аминокиселини од пченкарен глутен
Аминокиселини од пченкарен глутен

Тоа се метионин, лизин и треонин. Метионин ја забрзува регенерацијата на кожата и учествува во формирањето на колаген и еластин. Лизинот е градежен материјал на колагенот, обезбедува кондиционирање на кожата и ја прави мека.

Пептиден комплекс MATRIXYL® 3000
Пептиден комплекс MATRIXYL® 3000

Пептиден комплекс од следната генерација. Содржи таканаречени матрикини-молекули способни да предизвикаат процес на регенерација и реструктуирање на кожата. Матрикините се одговорни за активирање на производството на макромолекулата на екстрацелуларната матрица. Оваа акција создава ефект на подмладување. Матрикините се способни да дејствуваат врз гените одговорни за обновување на кожата.Пептидниот комплекс се состои од два пептида, Палмитоил Олигопептид и Палмитоил Тетрапептид-7. Палмитоил олигопептид прави чуда со фини линии, ја зголемува еластичноста на кожата и ја намалува способноста да ја задржи влагата. Палмитоил Тетрапептид-7 ги зајакнува заштитните функции на епидермалниот слој, се повеќе секојдневна активност на меѓуклеточните системи, ги намалува штетните ефекти на животната средина и сончевите УВ зраци и го забавува формирањето на фини линии.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Патчи просто чудо - от морщинок и мешочков под глазами прекрасное средство! Кроме того, так приятно чувствовать себя по-настоящему золотой женщиной)))

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за зацврстување на трепките и веѓите
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице концентрат за убавина
38.51€38.51 25.03€25.03
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито-чај Taiga Vision, 42 g
11.40€11.40 9.69€9.69
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.