Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Серум за лице со кордицепс

За свежа и млада кожа

Код: 12117 , Волумен: 30 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Серумот за лице Cordyceps од линијата Tibetan Herbs помага да се регенерира кожата и обезбедува грижа за нормална и постара кожа. Благодарение на својата фина текстура, ја покрива кожата како лесен превез и многу брзо продира длабоко во нејзините слоеви. Серумот:
- помага во процесите на подмладување на кожата
- и дава на кожата совршена мазност и еластичност
- ги измазнува брчките, дава свеж изглед
- хидрира и го регулира балансот на влажност во долните слоеви на епидермисот, зајакнувајќи ја заштитната бариера на кожата
За да го подобрите ефектот, користете ја целата линија на производи од Тибетски билки базирани на легендарниот кордицепс. Специјално за нега на кожа над 35 години.
Серумот уште подобро делува во комбинација со крем за лице, кој ги подобрува неговите ефекти, а воедно ја хидрира и храни кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од производот на кожата на лицето 1-2 пати на ден.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Витамин Б3
Витамин Б3

Тоа помага да се намали длабочината на брчките и го стимулира производството на колаген, што дополнително ја регенерира бариерата на кожата.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од Cordyceps sinensis е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, подобрувајќи го нејзиниот целокупен изглед.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Хлорфенезин
Хлорфенезин

Хлорфенезинот е органско соединение и по дефиниција конзерванс со антигабични и антибактериски карактеристики. Супстанцијата е добро компатибилна со природни состојки.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.