Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за обновување на лице и врат со фулерени(антиоксиданти) и полипептиди

Маска за обновување на лице и врат со фулерени(антиоксиданти) и полипептиди

Грижа за зачувување на младешка кожа

Код: 52911 , Количина: 1 пар.
Повратни информации од клиент:
(0)

Кога кожата ќе ја изгуби еластичноста и ќе почне да изгледа уморно и дехидрирано, време е да се запознаете со фулерените, полипептидите односно со ефикасната маска за обновување.

Маската за лице и врат од серијата ProComfort содржи активни супстанции за подмладување и регенерација на оштетената кожна бариера. Содржи моќни современи антиоксиданси: фулерени, ефективни пептиди, колаген, хијалуронска киселина, натриум хијалуронат и витамин Б3.

Активните состојки ја подобруваат цврстината на кожата, ги забавуваат процесите на предвремено стареење и го активираат производството на колаген.

По само една употреба, уморната, атонична и дехидрирана кожа добива атрактивен изглед, станува хидрирана, флексибилна и цврста.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската на исчистеното лице и врат 15-20 минути, потоа отстранете ја и исплакнете го лицето и вратот со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

[BIT_CATALOG_BUYINFIRST]
Остави барање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Collagen
Collagen

Колагенот ја подобрува еластичноста на кожата, го олеснува измазнувањето на брчките, ја прави мека и мазна, одржува оптимално ниво на влага.

Витамин Б3
Витамин Б3

Тоа помага да се намали длабочината на брчките и го стимулира производството на колаген, што дополнително ја регенерира бариерата на кожата.

Олигопептид-1
Олигопептид-1

Еден вид биорегулаторни олигопептиди кои го стимулираат метаболизмот и го зголемуваат нивото на перформансите на клетките на кожата. Се карактеризира со висок степен на биорасположивост и мала молекуларна тежина што им овозможува на олигопептидите лесно да ја преминат рожницата на кожата и да го постигнат слојот на живи клетки.

Фуллерены
Фуллерены

Мощные современные антиоксиданты, которые произвели настоящую сенсацию в косметологии. Они эффективны в борьбе против морщин (и препятствуют их формированию), пигментации и воспалений. Способствуют глубокому увлажнению кожи, выравниванию ее тона, работают как солнцезащитный фильтр, защищая от негативного влияния окружающей среды.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.