Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем против бори, овча плацента

Крем против бори, овча плацента

Регенеративна грижа

Код: 10303 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Содржи многу хранливи материи и екстракт од овча плацентата, витамини Е и С.
Омекнува и храни, го подобрува метаболизмот, давајќи и на кожата виталност и еластичност. Го спречува стареењето на кожата и појавата на брчки. Ефикасно за било која возраст, применливо за секаков вид кожа. Овој крем е идеален за ноќна нега на кожата.

Екстракт од прополис
• вреден извор на аминокиселини, растителни смоли, танини, есенцијални масла, восоци, витамини (Е, Ц, ПП, Б2), микроелементи (калиум, калциум, магнезиум, бакар, цинк) ... Оваа листа продолжува и понатаму затоа што прополисот содржи повеќе од 180 состојки кои се корисни за кожата.

Намена:
Навлажнува и ја храни кожата, го олеснува црвенилото, ја ублажува непријатноста.
Ја штити кожата од ефектите на неповолните фактори на животната средина.
ја враќа виталноста.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на свежо исчистеното лице со внимателни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите. Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.

Отличный ночной крем. Уже через 2 недели сыпятся комплименты и вопросы: "Что ты сделала с лицом? Так хорошо выглядишь!"


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Стеаринска киселина
Стеаринска киселина

Ја чисти, ја враќа липидната обвивка на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.

Прополис
Прополис

Екстрактот од прополис интензивно ја храни и регенерира кожата, спречува појава на брчки.

ВИДЕО

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Отличный ночной крем. Уже через 2 недели сыпятся комплименты и вопросы: "Что ты сделала с лицом? Так хорошо выглядишь!"

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ ЗА ЖЕНИ
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крпа за миење садови
6.00€6.00 5.10€5.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг за лице
9.10€9.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ ЗА ЖЕНИ
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пряная пшенная каша с инжиром, абрикосом и тыквой
2.80€2.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Стимучирачки шампон за раст на косата
24.50€24.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице за кожа склона кон хиперпигментација,SPF 50+
26.00€26.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.