Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг грозје

Дополнително чистење

Код: 30205 , Тежина: 120 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Нежно ги ексфолира кератинизираните лушпи на кожата, ги чисти и ги намалува порите. Ги зајакнува природните механизми за навлажнување на кожата. Ја зголемува синтезата на колаген, еластин и хијалуронска киселина. Помага во измазнување на фините линии.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на исчистениот пилинг на лицето, со исклучок на пределот околу очите, масирајте 1-2 минути. Потоа исплакнете со ладна вода. По пилинг не се препорачува сончање.

Пилинг отлично разглаживает мелкие морщинки, и лицо светлее после него. Я им довольна!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Грозје
Грозје

Екстрактот од Vitis vinifera е моќен антиоксиданс кој го одржува тонот и флексибилноста на кожата, ги измазнува фините линии.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Пилинг отлично разглаживает мелкие морщинки, и лицо светлее после него. Я им довольна!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.