Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Нежен пилинг за лице

Нежен пилинг за лице

Код: 12716 , Тежина: 100 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Кожата на лицето треба да дише. Сепак, мртвите клетки, кои формираат невидлив слој и ја сушат кожата, можат да го спречат тоа, предизвикувајќи промена на бојата и видливи фини брчки.

Пилингот за лице против стареење од популарната линија Collagen Active нежно ја чисти кожата длабоко и ги отстранува непотребните клетки од површината на кожата.

Гел за пилинг:
– активира регенерација и ексфолијација на епидермисот
– ги прочистува порите, подобрувајќи го пристапот на кислород до клетките
– ја олеснува површната пигментација
– го освежува тонот на лицето, ја одржува еластичноста на кожата
– има подмладителен ефект во случај на видливи промени поврзани со возраста

Производот содржи хидролизиран колаген, кој ја одржува кожата еластична. Специјалниот состав без киселина е идеален за последователна нега против стареење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на кожата со кружни движења 1 минута, а потоа исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Хидролизиран колаген Поради малата големина на молекулата, таа продира подлабоко во кожата и им помага на другите состојки да делуваат поефикасно.

Цетримониум хлорид
Цетримониум хлорид

Сурфактант базиран на катјони. Ефикасно се комбинира со мртвите клетки и има антисептички ефекти. Оваа состојка не се акумулира и не продира во кожата, туку само ги отстранува мртвите клетки. Затоа е толку нежен за чувствителна и тенка зрела кожа.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.