Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг од лимон

Дополнително чистење

Код: 30201 , Weight: 120 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ефективно го отстранува слојот на мртвите клетки, ја подобрува регенерацијата на клетките на кожата, го подобрува метаболизмот.
Кога редовно се применува, негува и навлажнува, и дава на кожата природен тен и еластичност. Списокот на основни процедури за нега на кожата започнува да расте на 35-годишна возраст.
Специјалистите препорачуваат да не се задоволувате со рутинско чистење на оваа возраст. Пилинг е процес на ексфолијација на кератинизирани клетки. Процесите на кератинизација започнуваат да доминираат во состојбата на кожата на возраст од 35 години, кога се зголемува дебелината на „мртвите“ клетки. Ако не правите пилинг, кератинизираните клетки ќе го блокираат пристапот до кислород, што го отежнува дишењето на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на исчистеното лице, избегнувајќи ја областа околу очите. Масажа за 1-2 минути, а потоа темелно измијте го со многу вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Бергам
Бергам

Экстракт плодов бергамота делает кожу мягкой, нежной и бархатистой, способстует выравниванию ее микрорельефа, сглаживая мелкие морщинки и неровности.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.