Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг за лице, овча плацента

Пилинг за лице, овча плацента

Дополнително чистење

Код: 10301 , Weight: 80 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ефективно го отстранува слојот на мртвите клетки, ја подобрува регенерацијата на клетките на кожата, го подобрува метаболизмот.
Кога редовно се применува, негува и навлажнува, и дава на кожата природен тен и еластичност. Списокот на основни процедури за нега на кожата започнува да расте на 35-годишна возраст..
Специјалистите препорачуваат да не се задоволувате со рутинско чистење на оваа возраст. Пилинг е процес на ексфолијација на кератинизирани клетки. Процесите на кератинизација започнуваат да доминираат во состојбата на кожата на возраст од 35 години, кога се зголемува дебелината на „мртвите“ клетки. Ако не правите пилинг, кератинизираните клетки ќе го блокираат пристапот до кислород, што го отежнува дишењето на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на исчистеното лице, избегнувајќи ја областа околу очите. Масажа за 1-2 минути, а потоа темелно измијте го со многу вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Растителни амино киселини
Растителни амино киселини

Ја храни и регенерира кожата, го подобрува метаболизмот, спречува појава на брчки.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.