Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Млечен пилинг

Млечен пилинг

Дополнително чистење

Код: 30203 , Weight: 120 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Млечниот пилинг за тело е исклучително корисен и пријатен дел од секојдневната нега на кожата. Освен отстранување на мртвите клетки и акумулираните токсини,подготвува за подлабока и поефикасна апсорпција на навлажнувачки лосиони или креми.
Универзалниот пилинг е задоволство за сите ваши сетила. Производот се грижи за чистотата на вашите пори, ги отстранува вишокот маснотии, прашина и козметика и ги затегнува, оставајќи свеж и деликатен мирис.
По пилинг масажата кожата веднаш станува спокојна, кадифена и мека. Внимателно одбраната комбинација на активни состојки влијае дури и на најчувствителната кожа и ја остава тонирана и свежа. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура.
Редовната употреба на производот ја стимулира циркулацијата на крвта, ги измазнува фините брчки и во голема мера ја намалува длабочината. Активните состојки ја избелуваат кожата, го прочистуваат тенот и го забавуваат процесот на стареење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на исчистениот пилинг на лицето, со исклучок на пределот околу очите, масирајте 1-2 минути. Потоа исплакнете со ладна вода. По пилинг не се препорачува сончање.

купил подруге - понравился


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Млечни протеини
Млечни протеини

Хидролизиран млечен протеин ја омекнува кожата, ја прави мазна и свиленкаста; ги забрзува процесите на регенерација.

Мислења на клиентите (1)

Евгений емельяненко

купил подруге - понравился

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.