Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Антиоксидативен пилинг за лице

Антиоксидативен пилинг за лице

Длабоко чистење со овошни киселини

Код: 17105 , Тежина: 120 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Нежниот пилинг од линијата Herbal Energies работи на принципот на „валање“, така што не ја иритира кожата, а воедно е и максимално ефикасен.

Јаболковата АХА киселини делуваат на меѓуклеточните врски помеѓу кератинизираните честички на кожата и дермисот, а со тоа го забрзуваат и олеснуваат пилингот (отстранувањето) на кератинизираните лушпи. Ова ги активира процесите на обновување и производство на молекули на природниот навлажнувачки фактор на кожата.

Антиоксидативниот пилинг не само што ги чисти и минимизира порите, туку и ја хидрира, ја омекнува кожата и ја штити од предвремено стареење предизвикано од слободните радикали. За борба против нив, производот содржи силен растителен комплекс со кордицепс и екстракт од зелен чај.

Пилингот е нежен и затоа е погоден за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителната.

Пробајте го ова нежно чистење и ќе се изненадите колку брзо вашата кожа осветлува и добива убава, изедначена боја.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies за сеопфатна нега.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од лушпата на исчистената кожа, освен пределот околу очите, масирајте 1-2 минути, а потоа исплакнете со вода

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Зелен чај
Зелен чај

Екстрактот од зелен чај има антибактериско и антиинфламаторно дејство и го ублажува чешањето и иритацијата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.