Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

AHA & PHA влошки за пилинг на лице

Отстранете ја возраста од лицето: пилинг во еден потег

Код: 10263 , Количина: 50 парчиња
Повратни информации од клиент:
(0)

Пилинг влошките за лице од TianDe се 100% природни влошки изработени од памучни влакна со висока цврстина надополнети со специјален серум со AHA и PHA киселини, натриум хијалуронат и пантенол.

Комплексот со киселини обезбедува ефикасен пилинг, се бори против пигментацијата, досадниот изглед на кожата, ги чисти порите одвнатре, природно ја навлажнува и омекнува кожата. Значително ја подобрува состојбата на опуштената кожа: ја витализира, измазнува и осветлува и спречува хиперкератизација.

Природната регенерација и ексфолијација на епидермисот се зголемува со секоја употреба на овие влошки за лице.
Влошките за лице имаат кумулативно дејство, погодни се за секојдневна употреба и не треба да се плакнат.

АПЛИКАЦИЈА:

Избришете ја исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја областа околу очите. Не е потребно плакнење. Погоден за секојдневна употреба, има кумулативен ефект. Не користете на многу чувствителна кожа. Користете крема за сончање на активна сончева светлина.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Пантенолот е провитамин Б5, производ на пантотенска киселина (од грчкиот збор pantos што значи „општо сè“). Пантотенската киселина се наоѓа во сите биолошки ткива, а во случај на нивно оштетување, побарувачката за неа нагло се зголемува. процес на регенерација на кожата, ја зголемува нејзината мекост и еластичност и ги измазнува фините брчки.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Гиалуронат натрия действует подобно гиалуроновой кислоте, которую называют «звездой с 1000 поклонников»: 1 ее молекула притягивает 1000 молекул воды. Это вещество образует на коже легкую пленку, которая активно всасывает влагу из воздуха, создавая эффект дополнительной влажности, а также повышает тургор и эластичность кожи.

AGA-VITAL 40 N комплекс
AGA-VITAL 40 N комплекс

Комплекс од АХА киселини: лимонска, млечна, винска, јаболкова, гликолна и натриумови соли на овошни киселини со висока пенетрација. Комплексот нежно ја ексфолира и избелува кожата, го активира процесот на регенерација на клетките и меѓуклеточната размена, помага да се осветлат пигментните дамки, обезбедува долготраен ефект на лифтинг и природна хидратација на кожата.

PHA киселини
PHA киселини

PHA (полихидрокси киселини) се нова генерација на киселини. Тие не ја иритираат кожата, туку ја омекнуваат и ја зајакнуваат нејзината липидна бариера. PHA киселините имаат најнежно дејство и се идеални за луѓе склони кон розацеа, преосетлива или атопична кожа. По употребата на оваа киселина, структурата на кожата е избалансирана, синтезата на колаген се зголемува, брчките и пигментните дамки се отстрануваат.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице против брчки
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.