Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг за лице

Пилинг за лице

Длабоко чистење со подмладителен ефект

Код: 12118 , Тежина: 75 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Поради нивната нежност, производите за чистење се нарекуваат „пилинг за пауза за ручек“ или „пилинг за време на ручек“.

На овој начин работи пилинг ролерот од Tibetan Herbs. Ја чисти кожата нежно и во исто време ефикасно без да ја оштети. Ексфолијантот за лице ги отстранува мртвите клетки на кожата (слојот што го спречува да дише, што суши и создава брчки) и исто така:
- ги стимулира процесите на засилена регенерација и обновување на кожата,
- го подобрува клеточното дишење,
- го враќа релјефот и природниот тон на лицето.

Ексфолијантот за лице спречува појава на брчки, црни точки, лупење на кожата, благодарение на ефектот на длабинско чистење, активирање на метаболичките процеси и благодарение на кордицепсот кој го содржи. Го измазнува релјефот на кожата, ја подобрува бојата на кожата и го зголемува нивото на нејзината хидратација. Специјалната формула без киселини е погодна за нега против стареење. За да го подобрите ефектот, користете ја целата линија на производи од Тибетски билки базирани на легендарниот кордицепс синенсис и други ретки состојки. Оваа линија е за нега на кожа 35+.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на кожата со кружни движења 1 минута, а потоа исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Цетримониум хлорид
Цетримониум хлорид

Сурфактант базиран на катјони. Ефикасно се комбинира со мртвите клетки и има антисептички ефекти. Оваа состојка не се акумулира и не продира во кожата, туку само ги отстранува мртвите клетки. Затоа е толку нежен за чувствителна и тенка зрела кожа.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.