Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Ревитализирачки алгинат фитомаска за лице

100% природна сува фитокозметика

Код: 14703 , Тежина: 20 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Маската има сеопфатен ефект на кожата на лицето, ја зајакнува циркулацијата на крвта, ги намалува проширените пори, ја зајакнува и подигнува вашата кожа, ја намалува појавата на брчки и совршено тонизира. Фитосоставот вклучува природни компоненти: листови од коприва, мелем, црна рибизла, мајчина душица, бибер нане, цветови од камилица, овесно брашно, корен од сладунец, алгинат (полисахарид од кафеава алга).

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете рамна лажичка од сувата смеса во топла вода (+30 °C), измешајте до цврста конзистентност и нанесете ја на исчистената кожа 15-20 минути. Потоа отстранете ја маската и измијте ги сите остатоци со топла вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Коприва
Коприва

Листот од коприва е природен концентрат на витамини. Го активира метаболизмот, го тонизира нервниот систем. Ја одржува способноста за работа на високо ниво, помага брзо да закрепнете после напорна работа кога сте уморни.

Алгинат
Алгинат

Ја заситува кожата со влага, ги обликува контурите на лицето, ја прави кожата мазна и еластична, им помага на компонентите на фитомаската да дејствуваат поактивно.

Овес во прав
Овес во прав

Овес во прав колоиден овес во прав ја храни кожата со протеински супстанции и витамини, омекнува, тонизира, ги измазнува помалите несовршености на кожата, спречува појава на мрсен сјај. Заштитува од негативното влијание на животната средина.

Камилица
Камилица

Прашокот од цвет на камилица го подобрува целокупниот изглед на кожата, омекнува, смирува, ги измазнува фините линии, ја подобрува еластичноста на кожата.

Маточина
Маточина

Екстрактот од лисја маточина е извор на витамини А и Ц, органски киселини и етерични масла кои ја хранат кожата и ги подобруваат метаболните процеси во клетките. Ја измазнува и омекнува кожата.

Тимус
Тимус

Прашок од лисја од тимус вулгарис ја активира храната на клетките, ја подобрува состојбата и состојбата на кожата.

Црна рибизла
Црна рибизла

Лисјата на црната рибизла содржат супстанции за потемнување, флавоноиди и голема количина на витамин Ц. Има имуномодулаторно дејство, ги штити клетките од влијанието на слободните радикали.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.