Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Винска терапија маска за лице

Експресна реставрација за зрела кожа

Код: 54103 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(1)

Црвеното вино е еликсир за здрав дух и тело.
Маска за лице "Вино терапија" е совршено средство за постигнување на гламурозен и инспиративен изглед. Го намалува формирањето на брчки и го забавува процесот на стареење.
За помалку од 15 минути, ќе добиете мазна, кадифена, нежна и заштитена кожа.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската на исчистеното лице од врвот надолу, постепено одвојувајќи го бисерниот филм. Отстранете ја маската за 15-20 минути, исплакнете го лицето со вода.

После курса 10 дней этой маски становятся менее заметны участки купероза. Это просто спасение! Я счастлива!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Олигопептид-1
Олигопептид-1

Еден вид биорегулаторни олигопептиди кои го стимулираат метаболизмот и го зголемуваат нивото на перформансите на клетките на кожата. Се карактеризира со висок степен на биорасположивост и мала молекуларна тежина што им овозможува на олигопептидите лесно да ја преминат рожницата на кожата и да го постигнат слојот на живи клетки.

Екстракт од вино
Екстракт од вино

Главниот реактант на екстрактот од црвено вино е ресвератрол. Тоа е моќен антиоксиданс; неговата активност енормно го надминува витаминот Е. Ресвератрол ја штити кожата од оштетување и трансформации на ниво на клетки, ја стимулира синтезата на колаген и го намалува оштетувањето на клетките од слободните радикали. Покрај тоа, оваа компонента зема очигледено антиинфламаторно дејство и помага да се отстрани црвенилото.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

После курса 10 дней этой маски становятся менее заметны участки купероза. Это просто спасение! Я счастлива!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.