Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Млеко за чистење на лице и деколте

Хидрирајте и исчистете!

Код: 15601 , Weight: 100 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Редовното чистење е задолжително за ефикасна нега на кожата и вечна убавина. Тоа е основа на следните третмани за нега на кожата.Започнете ја нега на кожата со вистински производ!

Млекото нежно и ефикасно ја отстранува маснотијата и нечистотијата, ја остава вашата кожа да се чувствува хидрирана и нежна.

Главните состојки: хијалуронска киселина и витамин Е

Хијалуронска киселина, која е присутен во човечките ткива на телото. Благодарение на неа, кожата е еластична и мазна.

Витамин Е не залудно се нарекува «витамин на младоста» - активно помага во борбата против брчките, поседува лифтинг ефект и ја подобрува циркулацијата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете млеко во ваши раце со топла вода. Нежно масирајте на вашето лице и деколтето, исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Фукоза
Фукоза

Фукозата е единствен јаглехидрат кој игра клучна улога во процесите на клетките. Фукоидан, полисахарид содржан во кафеави алги, се состои од молекули на фукоза. Според многу научни истражувања, фукоиданот ги мобилизира матичните клетки на кожата со што придонесува за регенерација на ткивата. Експериментите открија дека оваа уникатна супстанција е во состојба да ги спречи брчките и, згора на тоа, да ја намали длабочината на веќе постоечките.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел Биокомлекс анти-акни за лице
17.71€17.71 12.40€12.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.