Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пена за чистење на лицето  Fresh Click

Пена за чистење на лицето Fresh Click

Започнете го денот во експлозија на свежина и нежност со пена за чистење лице од новата колекција FreshClick!

Код: 17001 , 160 мл
Повратни информации од клиент:
(0)

Пената за чистење FreshClick нежно ја чисти кожата од нечистотија и себум. Редовната употреба придонесува за:
зачувување на липидниот слој;
намалување на ризикот од воспаленија на лицето;
хидратација на кожата.

Бидејќи пената нежно ја чисти кожата без непотребна механичка иритација, одговара на сите типови на кожа, вклучително и проблематична или чувствителна кожа или кожа оштетена од негативни надворешни ефекти (сув воздух, сонце, шминка, интензивен козметички третман).

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна кожа со меки кружни движења. Исплакнете со топла вода. Користете наутро и навечер.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Гиалуронат натрия действует подобно гиалуроновой кислоте, которую называют «звездой с тысячью поклонников»: 1 ее молекула притягивает 1000 молекул воды. Это вещество образует легкую пленку, которая активно всасывает влагу из воздуха, создавая эффект дополнительной влажности.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

Комплекс со кактус екстракти
Комплекс со кактус екстракти

Специјален комплекс за регенерација и хидратација за сигурна заштита на младата кожа. Комплексот содржи многу активни супстанции: екстракти од опунтија, нане, хризантема, портулака, пајонија.

Хлорфенезин
Хлорфенезин

Хлорфенезинот е органско соединение и по дефиниција конзерванс со антигабични и антибактериски карактеристики. Супстанцијата е добро компатибилна со природни состојки.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Органски лепенки за очи со хидрогел од морски алги
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од ѓумбир
2.00€2.00 1.60€1.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.