Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Путер за отстранување на шминка, тежина

Спа-чистење на вашата кожа

Код: 10262 , Тежина: 75гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Шминка... Уметничко, вечерно, прикривање - има изобилство на видови и техники. Која и да ја изберете, таа треба во одреден момент да се отстрани, нежно и внимателно.

Хидрофилниот путер за отстранување шминка може да се справи со оваа задача совршено, нежно и ефикасно. Нежниот путер со шеа, кокосово масло и витамин Е ја раствора шминката и нечистотиите на кожата (за да можете да ја отстраните без напор) и ја остава мека, свежа и хидрирана по миењето.

Путерот е наменет за кожата на лицето, вратот и деколтето и е погоден за апсолутно сите типови на кожа, вклучително и многу чувствителна кожа.

Не заборавајте дека висококвалитетната шминка не само што влијае на свежината на кожата и продолжувањето на младоста, туку и на тоа колку добро ќе „работат“ производите што последователно ќе ги нанесете на кожата. Па дури и ако воопшто не користите декоративна козметика, никој не може да ги избегне производите наменети за нега на кожата. Користете го путерот за нежно да ги отстраните сите нечистотии.

За ваша погодност, во пакетот е вклучена и практична шпатула.

Искусете го чистењето на кожата на ново ниво.

АПЛИКАЦИЈА:

1. Нанесете путер на кожата, нежно масирајте додека не се раствори шминката, а потоа измијте со вода.
2. Отстранете ја шминката со путер и памучен диск, измијте со вода или завршете го чистењето со тоник.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е „витамин на младоста“ на кожата. Ја доби оваа титула поради неговата способност да ја заштити кожата од штетното дејство на слободните радикали, да ги храни и забави процесите на стареење на клетките на кожата. Ако имаше натпревар помеѓу витамини за најдобар за кожа, дефинитивно ќе беше меѓу првите три.

Кокос
Кокос

Маслото од кокос нуцифера ја храни кожата, ги зајакнува нејзините бариерални својства. Ги измазнува фините линии, ги прави длабоките брчки помалку видливи.

Shea ПУТЕР
Shea ПУТЕР

Шеа путер е еден од ретките есенцијални масла.¶Има регенеративно дејство, ја хидрира и омекнува кожата, поттикнува процеси на длабока регенерација, ја стимулира синтезата на сопствениот колаген, ја подобрува бојата на кожата и ја штити од ефектите на УВ зрачењето

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара за продолжување на трепките
14.60€14.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Колагенска емулзија за лице и врат
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Плацентна Филм Маска за лице
7.90€7.90 6.32€6.32
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.