Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел Биокомлекс анти-акни за лице

Фито корекција на проблематична кожа

Код: 11321 , Weight: 25 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Ефикасно корективно средство за масна и проблематична кожа. Ја спречува појавата на акни и пори. Го стимулира обновувањето на клетките и ја регенерира кожата. Создава лифтинг ефект . Спречува иритација на кожата, делува смирувачки и ја регулира Ph вредноста на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го 2-3 пати на ден на воспалените зони на кожата и областите околу очите. За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијата Master Herb.

Вот такой отзыв от моей подруги : "Я в шоке! Вечером намазала прыщик, а наутро его уже не было!!! Спасибо большое! Он классный!"


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Хибискус
Хибискус

Екстракт од цвет од хибискус сабдарифа ги измазнува фините линии. Ја прави кожата поластична.

Билка Мудрец
Билка Мудрец

Екстрактот од лист од жалфија содржи многу витамини, ја забрзува регенерацијата на клетките, има тоник ефект и ја одржува вашата кожа во добра состојба.

Камфро
Камфро

Камфор ги активира метаболните процеси во ткивата и ја подобрува испораката на активни компоненти.

Камелија
Камелија

Екстрактот од лист Камелија синенсис има антиоксидантни и антимикробни својства. Ја омекнува и навлажнува кожата. Спречува појава на иритација на кожата.

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

ВИДЕО

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Вот такой отзыв от моей подруги : "Я в шоке! Вечером намазала прыщик, а наутро его уже не было!!! Спасибо большое! Он классный!"

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.