Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Околу очен крем-серум против брчки

Околу очен крем-серум против брчки

.

Код: 15801 , Тежина: 30 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

По 45-годишна возраст, не постојат само внатрешни промени во телото на жената, туку и надворешни, кожата ја губи својата еластичност. На оваа возраст е време сериозно да ја разгледате вашата секојдневна нега на лице! Серијата Charm Collection е специјално дизајнирана за жени по 45 години. Внимателно избраните компоненти ќе ви помогнат вашата кожа да се сети на младоста!
Брчките околу очите се прво видливи дека кожата веќе почнала да созрева. Околуочниот серум се бори со зрелоста на кожата околу очите.
Уживајте во свежиот, млад изглед!

АПЛИКАЦИЈА:

Нежно нанесете на посакуваното место. Не се измива.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Портулака
Портулака

Екстрактот од портулак ги релаксира мускулите, ја неутрализира нивната „прекумерна“ контракција и ги стимулира процесите на регенерација.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Leonurus sibiricus
Leonurus sibiricus

Цветот/листот од оваа билка има корисен ефект врз нервниот систем, помага во намалување на артерискиот крвен притисок, има обновувачки својства.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

Ориз
Ориз

Екстрактот од ориз ја прави кожата мазна, мека и свиленкаста. Идеален е за сува, исушена кожа. Оваа компонента навлажнува, ги активира метаболните процеси и ги измазнува брчките.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.