Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”

Двојна моќ за подмладување

Код: 12106 , 100 pcs + 10 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Околуочната маска има биолошки активен состав кој обезбедува густина и еластичност на кожата околу очите и ја намалува појавата на брчки. Фитоесенцијата се базира на масло од здравец, роза и лаванда кои ја хидратираат кожата и и даваат сјај.

АПЛИКАЦИЈА:

Маска: нанесете ја на кожата на очите и оставете ја да делува 15-20 минути. Потоа отстранете ја маската и исплакнете го лицето со вода.

Фитоесенција: нанесете мала количина на кожата на очните капаци. Се препорачува да се повторува постапката во рок од 10-15 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

Се препорачува за употреба над 35 години.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

Хризантема
Хризантема

Екстракт од хризантема партениум ја омекнува и смирува кожата.

Маслинка
Маслинка

Маслото од маслинка содржи масни киселини поврзани со кожата кои се совршено асимилирани. Кога се нанесува на кожата, маслиновото масло го подобрува тонот на кожата и ги измазнува фините линии.

Гераниум
Гераниум

Маслото од гераниум макулатум совршено ја тонира кожата, помага да се врати нејзината еластичност.

Лаванда
Лаванда

Маслото од лаванда го исполнува просторот со смирувачки мирис. Вдишувајќи честички од есенцијални масла, повторно добиваме душевен мир и спокој

Роза
Роза

Етерично масло од роза е ценето во козметологијата поради неговата способност да ја подобри состојбата на речиси секаков тип на кожа.Хидратира и омекнува, кај масна кожа го регулира лачењето на себум, се справува со воспаленија и црвенило на кожата.Маслото од роза го промовира производството на колаген на кожата.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба ја подобрува состојбата на сувата и избледена кожа, ги измазнува фините линии, ја остава кожата еластична.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито паста за белење со јаглен и тајга тревки,
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Бодрящий напиток «Фитозарядка»
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.