Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Лепенки за очи од црвени алги и Yuzu Hydrogel

Лепенки за очи од црвени алги и Yuzu Hydrogel

Свеж и младешки изглед од длабочините на морето

Код: 56005 , Количина: 60 парчиња
Повратни информации од клиент:
(0)

Деликатната кожа околу очите е првата која реагира на стареењето, изразите на лицето и негативните ефекти од околината. Резултатот се темни кругови, мимички брчки , „вреќи“ под очите, отоци и брчки. Овие хидрогелни перничиња за очи од линијата Ocean Riches се развиени за инстантно да ја регенерираат кожата и да и вратат свежа и со младешки изглед.

Хидрогел перничиња:
- ги намалува знаците на отоци
- мазни мимички брчки
- хидрираат
- ја освежуваат областа околу очите

Пакетот содржи 60 лепенки за цел месец секојдневна употреба.

Производот содржи комбинација од фитокомпоненти: минерали од црвени алги, витамински екстракт од јузу агруми и ефективни навлажнувачки полисахариди од коренот на конјац - конјац манан. Формулата е збогатена со натриум хијалуронат и ниацинамид (витамин Б3). Активните состојки заедно ја зголемуваат еластичноста, тонусот и заштитните функции на кожата.

Лепенките може да се користат за да се ослободат од брчките под очите, назолабијалните брчки, брчките на челото итн.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете лепенки на исчистената кожа на долните очни капаци, наместете ги целосно на кожата. Оставете 15-20 минути. За најдобри резултати, се препорачува да се чуваат во фрижидер. Лепенките може да се користат и во областа на челото, брадата и сл.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

[BIT_CATALOG_BUYINFIRST]
Остави барање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Портулака
Портулака

Екстрактот од портулак ги релаксира мускулите, ја неутрализира нивната „прекумерна“ контракција и ги стимулира процесите на регенерација.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Витамин Б3
Витамин Б3

Тоа помага да се намали длабочината на брчките и го стимулира производството на колаген, што дополнително ја регенерира бариерата на кожата.

Керамид
Керамид

Керамиды (Ceramide 3) позволяют снизить трансэпидермальную потерю влагу, повысить уровень увлажненности кожи, визуально разгладить мелкие морщинки и подтянуть кожу.

Црвени алги
Црвени алги

Многу е корисно за кожата: ја навлажнува, обезбедува корисни минерали и помага во обновување на клетките.

Юдзу
Юдзу

Экстракт юдзу (японского мандарина) наполняет клетки влагой, необходимыми витаминами и микроэлементами. Он повышает тонус кожи, являясь сильным антиоксидантом, предотвращает процессы старения клеток, помогает бороться с негативным влиянием окружающей среды.

Глюкоманнан
Глюкоманнан

Полисахарид, волокно, полученное из корня конжак (другое название: коньяк маннан). Он обладает пролонгированным смягчающим и увлажняющим эффектом, улучшает межклеточный обмен в тканях, способствуя выравниванию рельефа кожи и восстановлению ее структуры.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.