Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”

Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”

Бесконечно обновување

Код: 15104 , Тежина 55 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Овој крем делува во текот на целата ноќ, ги активира метаболичките процеси во епидермисот на кожата, и го намалува процесот на стареење на кожата.
Додека спиете брчките се намалуваат а кожата се измазнува! Производот е дел од серијата Snake Factor која е посветена на интензивно намалување на промените на вашата кожа поради процесто на созревање на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

По рутинското чистење, нанесете мала количина крем на лицето и вратот. Масирајте со нежни кружни движења. Избегнувајте ја областа околу очите.

Волшебный крем! Намазала на ночь, а наутро лицо уже матовое! Пигментация уходит не по дням, а по часам! Я влюбилась)))))


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Аденозин
Аденозин

Ја штити кожата од стареење и делува како антиоксиданс. Има антиинфламаторно дејство и го намалува црвенилото на кожата. Ги стимулира метаболните процеси во клетките на кожата и ја промовира синтезата на колаген. Ја зголемува содржината на еластин во кожата и ја изедначува нејзината површина.

Змиско масло од Мамуши
Змиско масло од Мамуши

Тој е извор на омега-3 полинезаситени масни киселини, кои помагаат во формирање на нови клетки и е важна компонента на нивните мембрани.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Волшебный крем! Намазала на ночь, а наутро лицо уже матовое! Пигментация уходит не по дням, а по часам! Я влюбилась)))))

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пијалок "Кинеско кафе во зрна"
1.12€1.12 0.95€0.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Хидратантна маска за лице од алое,
3.50€3.50 2.80€2.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Глутатион - комплекс»
45.00€45.00 36.00€36.00
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Концентрирал околуочен гел
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.