Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Богат крем за тело со морски алги

Природен навлажнувачки комплекс

Код: 32620 , Тежина: 200гр.
Повратни информации од клиент:
(1)

Замислете се себеси на плажа... Вашето тело е обвиткано во океански бранови, морските алги на брегот ви ја даваат целата своја сила...
Со новата крема од колекцијата Хаинан Тао ќе ја почувствувате сета моќ и енергија на океанот токму дома. Производот е збогатен со алги кои на вашата кожа ќе и дадат се што имаат во нив. Тие ќе ја навлажнуваат, обновуваат и штитат кожата. Богатите масла и витамини ќе ја наполнат вашата кожа со хранливи материи.
Ќе почувствувате неверојатен ефект на овој богат крем за тело од Хаинан Тао Рич со морски алги уште од првата употреба. Вашата кожа ќе биде еластична и мека, ќе блеска од убавина и свежина!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја кремата на вашата кожа наутро или навечер по туширањето.

После родов моя кожа на животе стала дряблая, и я начала стесняться этого. Пользовалась кремом с водорослями 2 раза в день, и уже к концу первой недели заметила, что кожа стала гладкая и упругая, подтянулась и перестала свисать.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Морски алги
Морски алги

Екстракт од морски алги (Cladosiphon okamuranus) совршено ја тонизира кожата, го стимулира производството на колаген, помага влагата длабоко да навлезе во кожата и ја зачувува таму и се справува со воспаленија на кожата.

Караген
Караген

Морските алги имаат една од водечките позиции меѓу корисни компоненти на кожата. Таа содржи доза на амино киселини, макро и микроелементи, витамини, омега-3 полинезаситени масни киселини и други елементи. Екстрактот од караген создава тенок филм на кожата што ја зачувува влагата и ја прави кожата мазна и еластична. Екстрактот делува како антибактериско средство и помага во заздравување на мали рани и воспаленија.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

После родов моя кожа на животе стала дряблая, и я начала стесняться этого. Пользовалась кремом с водорослями 2 раза в день, и уже к концу первой недели заметила, что кожа стала гладкая и упругая, подтянулась и перестала свисать.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.