Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Антицелулитен липолитички гел,

Ладно оружје за борба против целулитот.

Код: 30259 , Тежина 120г
Повратни информации од клиент:
(0)

„Дали сакате мазна, цврста кожа без целулит? Сè е во ваши раце! Користете го ова ладно оружје за борба против целулитот - липолитички гел за целулит SPA технологија.

Содржи природни извори на кофеин, есенцијални масла од портокал и лимон, органски сулфур и ментол, кои:
- борба против видливиот целулит
- активирајте го процесот на разградување на маснотии и согорување на маснотии
- ја измазнува кожата, ја изедначува нејзината површина и ја зголемува еластичноста

Овој гел за ладење е вистински спас за оние кои не можат да ги користат неговите топли колеги. Ефективниот криогел со ментол е одлична алтернатива на термопроцедурите за васкуларни проблеми.

Комбинирајте го гелот со масажа и вежбање и уживајте во одличното чувство за вашето тело“.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете 1-2 пати на ден на проблематичните области, масирајте додека не се апсорбира целосно. Не е потребно плакнење. Ефектите на производот се зголемуваат со употреба на уред за масажа Употребата на масажер за тело го зајакнува ефектот на апликацијата на производот. Се препорачува тест за чувствителност на кожата пред употреба на производот.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ментол
Ментол

Ја лади вашата кожа и го поттикнува ослободувањето на топлина со распаѓање на масните клетки, го подобрува метаболизмот и промовира моќно ослободување на ендорфин.

Конгонски екстракт од кафе
Конгонски екстракт од кафе

Конгонски екстракт од кафе

Екстракт од зелен чај
Екстракт од зелен чај

Извор на кофеин и катехини и полифеноли, антиоксиданси кои ја забрзуваат размената на топлина во живите клетки. Помага да се забрза согорувањето на складираната телесна маст.

Екстракт од семе од Гуарана
Екстракт од семе од Гуарана

Извор на кофеин, теобромин и теофилин - ефективни природни согорувачи на маснотии. Има исцедувачки ефект, помага да се забрза метаболизмот и да се елиминираат прекумерните маснотии од клетките.

Екстракт од орев
Екстракт од орев

Силен природен извор на енергија кој содржи три пати повеќе кофеин од зрната кафе. Го изедначува тонот на кожата и го активира клеточниот метаболизам.

Органски сулфур
Органски сулфур

Суштински елемент во структурата на колагенот. Помага да се спречи овенување на кожата и ги враќа „оштетените врски“ во синџирот на колаген. Ги зголемува ефектите на другите активни супстанции.

Етерично масло од портокал
Етерично масло од портокал

Го зајакнува метаболизмот во проблематичните области, промовирајќи согорување на маснотии. Релаксира и помага да се ослободи од стресот.

Эфирное масло лимона
Эфирное масло лимона

За счет содержания активных кислот усиливает обмен веществ, выводит шлаки, токсины и лишнюю жидкость из клеток.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Органски лепенки за очи со хидрогел од морски алги
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од ѓумбир
2.00€2.00 1.60€1.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.