Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Масло против назален застој „Light breath“

Лесен здив !

Код: 30140 , количина: 10 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Според традиционалната источна медицина, „chi“ енергијата е здив на самиот живот. Правилната циркулација на chi енергија во човечкото тело е предуслов за здравје и долговечност. Еден од основните начини на кој chi влегува во нашето тело е со дишење слободно низ носот. Ако носот е затнат, слободниот проток на chi е оштетен. Источните мудреци верувале дека ако циркулацијата на енергијата е нарушена во телото, лицето ќе се разболи. Мешавината на есенцијални масла во составот на производот ќе ви овозможи да го одзатнете носот и да придонесете за нормално дишење.

АПЛИКАЦИЈА:

Мешавината на есенцијални масла во составот на производот ќе ви овозможи да го одзатнете носот и да придонесете за нормално дишење.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Гераниум
Гераниум

Маслото од гераниум макулатум совршено ја тонира кожата, помага да се врати нејзината еластичност.

Лаванда
Лаванда

Lavandula angustifolia oil fills the space with a soothing fragrance. Inhaling it with tiny volatile particles of essential oils, we regain peace of mind and tranquility…

Пеперминт
Пеперминт

Маслото од мента пеперминт ја подобрува циркулацијата на крвта и метаболизмот во клетките.

Грозје
Грозје

Маслото од семе од грозје има омекнувачки ефект, освежува и тонира, ја изедначува бојата на кожата.

Eucalyptus globules
Eucalyptus globules

Маслото од лист од еукалиптус го подобрува процесот на обновување на клетките, ја подобрува способноста на телото да го обновува ткивото, помага во ублажување на воспалението.

Масло од лимон ефкалипт
Масло од лимон ефкалипт

Има антиинфламаторно и антисептичко дејство, има антибактериски и антивирусни својства, ја стимулира регенерацијата на ткивата и го елиминира отокот.

Чајно Дрво
Чајно Дрво

Од античките времиња, есенцијалното масло од чајното дрво се користи за лекување на рани, како и за заштита од досадни инсекти. Може да се пофали со антисептички својства, помага да се смири иритираната кожа.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.