Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Сол за нега на тело со алги

Сол за нега на тело со алги

Море кое е секогаш со тебе!

Код: 32618 , Тежина: 150 гр.
Повратни информации од клиент:
(1)

Солта за тело со алги ефикасно ја чисти и прави пилинг на кожата, ја подобрува нејзината еластичност, ја навлажнува, смирува и ја храни кожата. Производот содржи прашкаст Fucus (алги од Тихиот Океан), кој е одличен зачувувач на влага во кожата, заситен со витамини, макро- и елементи во трагови.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина сол на влажна кожа со нежни, кружни движења. По нанесувањето, измијте со вода.

У меня очень сухая кожа на теле, постоянно шелушилась. Соль с водорослями приятно удивила - она меленькая, очень нежно снимает шелушки и увлажняет при этом. Я очень довольна!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Морска сол
Морска сол

Морската сол ја чисти кожата, ја храни со потребните микроелементи, го активира метаболизмот, го зголемува тонот и еластичноста на кожата и ја прави помазна и кадифена.

Оштетување на мочниот меур
Оштетување на мочниот меур

Bady wrack (плевел од Тихиот Океан) содржи фукоидански и алгински киселини кои му помагаат на растението да ја зачува влагата за време на слабеењето. Фукоиданот ги стимулира процесите на реставрација во кожата, ја зголемува и одржува својата еластичност и ги отстранува токсините. Алгинските киселини ја навлажнуваат, ја оживуваат и ја хранат кожата одржувајќи ја нејзината еластичност. Bady wrack е богат со витамини А, В1, В2, В3, В6, В9, В12, D, С, Е, и содржи микро и макро елементи како цинк, манган и железо.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

У меня очень сухая кожа на теле, постоянно шелушилась. Соль с водорослями приятно удивила - она меленькая, очень нежно снимает шелушки и увлажняет при этом. Я очень довольна!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.