Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Сол за тело Цитрон

Најдобри пријатели на убава кожа се кристалите на сол

Код: 30222 , Weight: 380 g
Повратни информации од клиент:
(6)

Екстрактот од грејпфрут кој е главната состојка на овој производ ја затегнува и омекнува кожата, а ги намалува брчките. Свежата арома со зачинета нијанса на горчина има заживувачки ефекти и ви го подигнува расположението.

Ситните кристали на сол нежно ги отстрануваат мртвите клетки и го стимулираат процесот на регенерација. Солта има ефект на пилинг, ја активира циркулацијата ги отстранува токсините, го подобрува целокупниот изглед на кожата и помага за намалување на целулитот.

По третманот со сол кожата ќе биде мазна, свиленкаста без чувство на затегнатост и сувост.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна кожа и исплакнете темелно.

Отличное средство для нежной и бархатной кожи, уменьшает целлюлит.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Морска сол
Морска сол

Морската сол ја чисти кожата, ја храни со потребните микроелементи, го активира метаболизмот, го зголемува тонот и еластичноста на кожата и ја прави помазна и кадифена.

Грејпфрут
Грејпфрут

Екстрактот од цитрус грандис ја храни кожата, оставајќи ја мазна и еластична.

Мислења на клиентите (6)

Кристина Иванова

Отличное средство для нежной и бархатной кожи, уменьшает целлюлит.

Евалуација
Лунгу Виктория Константиновна и Александр Семенови

Спасение для сухой кожи тела. Удаляет шелушения, кожа мягкая и гладкая. Приятный, свежий запах.

Евалуација
Сидорова Елена Юрьевна

Соль нежно очищает кожу, делает её более гладкой, абсорбирует неприятный запах.

Евалуација
Ксения Лунгу

Я обожаю эту соль. Делаю ею пилинг кожи головы перед купанием. Запах- потрясный-аромотерапия. Также брала ее на курс массажа. Это суперантицеллюлитное средство. И самое ее приятное применение, вместо геля для душа. Никакой липкости летом. Свежесть на целый день.

Евалуација
Михаил Саркисов

Да это очень полезно

Евалуација
Гульгена Насретдинова

Очень классная штука,хорошо отшелушивает,масирует,целлюлит тает на глазах,тело подтягиваются как после тренировок!!!всем советую попробовать,не пожалеете.Я в восторге !!!!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (6)
(0)
(0)
(0)
(2)
(4)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Galaxy Volume Маскара за очи
20.60€20.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице „Калинка“
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.87€19.87 14.90€14.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
(2)

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.