Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

крем за стапата со рузмарин и прополис,

Лесно движење: Нега од прсти до колена

Код: 41327 , Weight: 30 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Благодарение на својата богата формула, кремот ефикасно ја храни, хидрира и омекнува кожата на стапалата, ја спречува нејзината грубост и ја обезбедува сета неопходна нега од прсти до колена.

Кремот не само што ја снабдува кожата со хранливи состојки, туку помага и да се ослободиме од се што на нашите нозе воопшто не им е потребно – токму на време! На површината на нашата кожа има повеќе од 250.000 потни жлезди кои лачат токсини. Екстрактите од рузмарин и прополис и помагаат на вашата кожа да се справи со овој товар бидејќи и двете имаат детоксикациски ефекти. Екстрактот од нане освежува, дезодорира и дава пријатно чувство на ладнокрвност.

Кремот ќе стане непроценливо богатство на оние кои сакаат високи потпетици или кои стојат на нозе долго време – ги намалува ефектите од тешкиот ден, ја освежува кожата и го изедначува нејзиниот тон.

Економичното пакување во мали рамни кеси ви овозможува да добиете висококвалитетен производ по прифатлива цена. Ако се користи секојдневно, кремот ќе трае околу еден месец.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чисти стапала

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Прополис
Прополис

Прополис - „лепак за пчели“ - има бактерицидно и антисептичко дејство. Познато е од античките времиња како средство за лекување на помали рани.

Маслинка
Маслинка

Маслото од маслинка содржи масни киселини поврзани со кожата кои се совршено асимилирани. Кога се нанесува на кожата, маслиновото масло го подобрува тонот на кожата и ги измазнува фините линии.

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од рузмарин обезбедува антисептички ефект. Аромата на рузмарин ефикасно ги плаши комарците.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.