Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито крем за стапала

Фито крем за стапала

Почувствувајте ја свежината на сибирската тајга! Грижа и део заштита.

Код: 45907 , Тежина:80 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Грижата за стапалата бара исто толку одговорност како и грижата за рацете. Нашите нозе се под огромен притисок на дневна основа, што резултира со замор и зголемено потење. Наместо внимателно одржување, луѓето вообичаено едноставно ги кријат нозете во затворен чевел. Што друго треба да направат? Користете дезодоранс за стапалата? Го прикрива само мирисот за одредено време.
Постои решение - фито-крем "Део Контрол" за нозете со природни супстанции кои не маскираат непријатен мирис, но се борат против неговите причини. Не е парфимиран и не содржи парабени.
Регенеративен комплекс на екстракти од растенија од тајга, природни масла и цинк оксид:
- спречува непријатен мирис и прекумерно потење
- и дава на кожата свежина и сигурна заштита
- ефикасно ја омекнува, храни и хидрира кожата на стапалата

За време на редовната употреба, еластичноста на кожата е обновена, зараснуваат мали пукнатини, а сувоста и лупењето се смируваат. Вашите нозе не само што ќе бидат под де-контрола, туку и под сигурна заштита.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го кремот на чиста и сува кожа на нозете на дневна основа и носете памучни чорапи преку ноќ.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Коњско опавпче
Коњско опавпче

Активните состојки на растението помагаат да се подобри состојбата на кожата, силициумската киселина содржана во растението ја забрзува регенерацијата на ткивата и ја стимулира синтезата на еластин и колаген.

Цвет Невен
Цвет Невен

Цветниот екстракт од Невен ја дезинфицира и тонира кожата.

Масло од чајно дрво
Масло од чајно дрво

Маслото од чајно дрво е природен антисептик и има антиоксидантни својства.

Цинк оксид
Цинк оксид

Цинк оксидот спречува пренаселеност на патогени бактерии, ја забавува функцијата на лојните жлезди и спречува формирање непријатни мириси на стапалата. Помага во борбата против лупењето на кожата.

Камилица
Камилица

Екстрактот од камилица има анти-воспалителни, антибактериски и смирувачки ефекти и ја стимулира циркулацијата на крвта. Благодарение на овие карактеристики, камилицата стана единствено средство за отстранување на оштетената кожа. Камилицата ја навлажнува, негува и омекнува кожата.

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Екстракт од сибирска ела
Екстракт од сибирска ела

Екстрактот од сибирска ела има својства за дезинфекција и тонирање. Се користи за прекумерно потење на стапалата и совршено лечи мали пукнатини.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито паста за белење со јаглен и тајга тревки,
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Бодрящий напиток «Фитозарядка»
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.